Історія школи

Леб’язька школа була відкрита в 1866 році як двокласне церковно-приходське училище. Навчання було платним. Початкову освіту здобували близько 70-ти учнів.

Після революції 1917 року в селі діяв Лікнеп, було відкрито хату-читальню. Навчання здійснювалось в будинку управителя цукровим заводом та кількох селянських хатах.

В 1936 році збудували нову двоповерхову школу. Директором школи був призначений Бутенко Антон Андрійович. Посаду завуча обіймав Кольберг Сергій Іванович. Термін навчання в школі тривав сім років, кількість учнів сягала 600 чоловік.

Під час окупації в школі розміщувався німецький госпіталь. В роки війни шкільна будівля була частково зруйнована. В перші післявоєнні роки почалася  її відбудова. Активну роль у цьому процесі відіграли Стародубцев Афанасій Степанович, Циганок Іван Якович, Тітов Григорії Іванович.

В 1956 році школа знову гостинно відчинила двері для дітвори.

Очолював школу в перші післявоєнні роки Стародубцев Афанасій Степанович. Пізніше її директором став Лихоман Василь Ілліч.

Понад 20 років директором нашої школи працював Походенко Віктор Олексійович. За цей період було зроблено багато добрих справ. Він разом із завучем, Колій Параскою Василівною, за підтримки керівництва радгоспу «Лебежанський» в особі Гринька Юрія Івановича, Чепіги Василя Савельовича та Горгуля Василя Петровича домігся отримання восьмирічною школою статусу середньої.

З 1978 року по 1986 рік школу очолювала Колій Параска Василівна. В 1978-1979 рр. до школи добудовано нове приміщення, збудовано їдальню, майстерню, спортивний зал.

В 1986 році директором призначається Утенкова Євгенія Яківна. Багато років пропрацювала на посаді завуча Нагорна Людмила Іванівна, віддаючи всі свої знання і досвід учням. З 2005 року керівником навчального закладу стає Середа Антоніна Іванівна, а посаду завуча обіймає Калашник Ніна Миколаївна. Зараз в Леб'язькому НВК навчається 117 учнів. Педагогічний колектив нараховує дев'ятнадцять  вчителів. Чотирнадцять з них- випускники нашої школи

Учні школи є переможцями районних та обласних олімпіад, конкурсів захисту науково-дослідних робіт МАН. Серед її випускників є і механізатори, і економісти, зоотехніки, лікарі, вчителі, військові, бізнесмени, науковці, викладачі вузів і т. д.

Не можна назвати всіх прізвищ, ось лише мізерна їх частина – наша гордість:

Єрмолаєв О.М.

Кравченко Л.В.