Дошкільний підрозділ

98-2-15

Різновікова

ДИТИНА В САДОЧКУ

Із 3-4 років, а з 4 – зовсім точно, дитині необхідне спілкування з однолітками. Цю можливість дитині треба надати. Адже, якщо дитина не ходитиме в дитячий садок, це ускладнить її адаптацію в шкільному колективі.

У садку діти під час гри навчаються відстоювати свої інтереси, проявляти характер, знаходити друзів і спілкуватися з ними.

Досвід спілкування з вихователями допомагає дитині уникнути труднощів у налагодженні стосунків зі шкільними вчителями.

У садку дитина починає розуміти, що, крім батьків і родичів, є дорослі, до думки яких необхідно прислухатися.

У дитячому садку дитина звикає виконувати певні загальні правила. Навчається поводитися в суспільстві так, щоб не завдавати незручностей оточуючим.

Зрештою, дитина саме в садку дізнається, що таке дисципліна. Тобто, малюк у садку навчається і відпочиває за режимом дня.

У дитячому садку, відповідно до програми розвитку дітей «Дитина» діти малюють, ліплять, конструюють, розвивають мовлення, ознайомлюються з математикою, з природою, довкіллям, беруть участь у святах та розвагах.

У садку дитина розвивається інтелектуально та фізично.

АДАПТАЦІЯ ДИТИНИ - ПРОЦЕС ІНДИВІДУАЛЬНИЙ

Як психологічно підготувати свою дитини до дитячого закладу?

Хотілося б звернути Вашу увагу на деякі моменти і дати поради:
Розкажіть дитині, що таке дитячий садок, навіщо туди ходять діти, чому ви хочете, щоб дитина відвідувала садок.
Поясніть, що дитина буде ходити в садок у якому багато дітей, з якими можна гратися, де є багато нових і цікавих іграшок.
Познайомтеся з майбутніми вихователями та їх помічником. Обов’язково розкажіть вихователям про свою дитину, залиште номери телефонів для зв’язку з вами в екстрених випадках.
Поступово, впродовж літа, влаштовуйте режим дня дитини подібний до режиму дня у дитячому садку, особливо, якщо це стосується раннього вставання – не пізніше восьмої години ранку.
Після обіду ваш малюк повинен спати не менше однієї години. Готуватися до сну слід не пізніше 21 години.
Поговоріть з дитиною про труднощі, які можуть виникнути в дитячому садку. Поясніть, до кого в цьому випадку можна звернутися по допомогу.
Не створюйте у дитини ілюзій, що все буде виконано на її першу вимогу і так, як вона хоче, адже в групі багато дітей, які також потребують уваги.
Навчіть дитину знайомитися з іншими дітьми, звертатися до них по імені, просити, а не забирати іграшки, у свою чергу, пропонувати іграшки іншим дітям.
Познайомтеся з іншими батьками та їхніми дітьми. Звертайтеся до інших дітей у присутності вашого малюка по імені. Розпитуйте дитину про нових друзів.
Коли ваш син або дочка вперше йдуть в садок, не забудьте дати з собою улюблену іграшку, яка буде діяти на малюка заспокійливо, адже є частинкою дому, а отже - безпеки.
Не забудьте так розпланувати свій час, щоб звільнити собі кілька днів для допомоги дитині адаптуватися в садку.
На перших порах приділяйте своїй дитині більше уваги вдома і на прогулянках. Нагадуйте ввечері про садок, про діток, про вихователів, які чекають на зустріч з нею.
Багато мам не можуть стримати емоцій при розлученні з дитиною вранці, коли дитина зі слізьми йде в групу. Якщо мама не може бути витриманою, краще довірити відвести дитину в садок татові.
Постарайтеся бути терпеливими в період адаптації дитини до дитячого садочку. Не шкодуйте часу на емоційно-особистісне спілкування з власною дитиною.
Заохочуйте відвідування дитячого садка.
Пам’ятайте! Дитячий садок – це перший крок у суспільство, імпульс до розвитку знань дитини.

Розклад занять на 2016/2017 навчальний рік дошкільного підрозділу Леб'язького навчально-виховного комплексу(діти молодшого дошкільного віку 3-4 рік життя)

Дні тижня

Вихователь:Саратовська Н.Д.

І половина дня

II половина дня

Понеділок

1. Фізичний розвиток. 9.00-9.20
  2. Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування. Мовленнєвий розвиток 9.30-9.50

Художньо-продуктивна діяльність. Образотворча діяльність.

Малювання 15.30-15.50

1. Художньо-продуктивна діяльність. Музична діяльність. 9.00-9.20
  2. Логіко-математичний розвиток 9.30-9.50  Піший перехід

Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування. Художня література 15.30-15.50

Середа

1. Ознайомлення із соціумом. Ознайомлення з довкіллям 9.00-9.20
  2. Фізичний розвиток. 9.30-9.50

Художньо-продуктивна діяльність.Образотворча діяльність.

• III тижд. - ліплення
  • IV тижд. - аплікація 15.30-15.50

1. Художньо-продуктивна діяльність. Музична діяльність. 9.00-9.20

Фізкультура на повітрі

Ознайомлення з природним довкіллям. Ознайомлення з природою 15.30-15.50

П'ятниця

і

1. Ознайомлення із соціумом. Народознавство  9.00-9.20
  2. Фізичний розвиток. 9.30-9.50

Сюжетно-рольова гра 15.30-15.50

Загальна кількість занять на тиждень: 11

Розклад занять на 2016/2017 навчальний рік дошкільного підрозділу Леб'язького навчально-виховного комплексу(діти старшого дошкільного віку 5-6 рік життя)

Дні тижня

Вихователі:Петрова Т.І.,Приходько Т.І.

І половина дня

II половина дня

Понеділок

1.Розвиток мовлення і культура мовленнєвого спілкування.Мовленнєвий розвиток.9.00-9.30

2.Ознайомлення із соціумом.Народознавство.9.40-10.10

3.Художньо-продуктивна діяльність.Музична діяльність. 10.30-11.00

Піший перехід

Художньо-продуктивна діяльність. Образотворча діяльність.

Малювання 15.30-16.00

1.Ознайомлення з природним довкіллям.Ознайомлення з природою.9.00-9.30

2. Логіко – математичний розвиток. 9.40-10.10

3. Фізичний розвиток. 10.30-11.00